ستاره ی بهشتی
نويسندگان
طراح قالب
ثامن تـــم
امکانات وب

پخش زنده حرم
دعای فرج آیه قرآن حدیث موضوعی مهدویت امام زمان (عج)

      نشانه های آخر الزمان از زبان پیامبر(ص)         

 

"ابن ‌عباس" نقل مى‌کند: در حجة‌الوداع با رسول خدا­(ص) مشغول انجام مناسک حج بودیم ، حضرت حلقه­ ی در کعبه را گرفته رو به ما کردند و فرمودند:

«آیا مى ­خواهید شما را از نشانه ­ها و حوادث پیش از قیامت (و ظهور حضرت مهدى علیه­ السلام) خبردار کنم؟

سلمان که از همه­ ی ایشان نزدیک­تر ایستاده بود، گفت: بلى یا رسول‌‌الله!

 

ایشان فرمودند:

از جمله­ ی آن­ها ضایع و تباه کردن نمازها و تبعیت از شهوت­ها، متمایل شدن به هواهاى نفسانی، تکریم و بزرگداشت ثروتمندان و مال‌پرستان و فروختن دین به قیمت دنیاست. در این زمان است که قلب مؤمن در درونش همانند نمک در آب حل مى‌شود؛ چرا که منکرات، کژی­ها و کاستی­ها را مى‌بیند و قدرت تغییر آن­ها را ندارد.

 

آیا واقعا چنین خواهد شد؟

اى سلمان، قسم به آنکه جانم در دست اوست، آری!‌ و در آن ­موقع ولایت امور به دست حاکمان و امیران ستمگر و وزیران فاسق و معتمدان و مسئولان محلى ستمکار و امناء خائن مى‌افتد!

 

آیا واقعا چنین روزى خواهد آمد؟

سلمان،‌ قسم به آنکه جانم به قبضه قدرت اوست، آری! در آن زمان است که منکرات و انحرافات، معروف؛ و خوب و اعمال پسندیده، منکر و ناپسند شمرده مى ­شود. شخص خائن، معتمد و شخص امین، خائن خوانده شود. دروغگو را تائید و راستگو را تکذیب مى‌کند.

 

آیا واقعا چنین روزى خواهد آمد؟

قسم به آنکه جانم در دستانش است، آرى در آن زمان است که زنان فرمانروا مى ­شوند و سرورى مى ­یابند. با زنان و کنیزکان مشورت مى ­شود و کودکان بر منبرها مى ­نشینند و قبح دروغ ریخته مى ­شود. فى‌ء، که حق عمومى و همگانى است غنیمت و بهره­ ی شخصى شمرده مى ­شود. شخص به والدینش ستم مى ­­کند و در عین حال به دوستش خدمت، لیکن درآنجاست که ستاره­ ی دنباله‌دار طلوع مى‌کند.

 

آیا چنین چیزى اتفاق خواهد افتاد؟

سلمان، قسم به آنکه جانم در دست اوست، آری. در چنین شرایطى است که مرد با همسرش در تجارت شریک مى‌شود، خوى و عادت­هاى شخصى و باطل زیاد شده و خوبی­ها به شدت کم مى‌شود. شخصى به خاطر تنگدستى و فشار طلبکاران تحقیر مى‌شود. زمانى است که بازار­ها به هم نزدیک مى‌شوند و یکى مى‌گوید: چیزى نفروختم و دیگرى مى‌گوید: سودى نبردم و در نتیجه چیزى جز شکایت کردن و مذمت خود نمى‌بینی.

 

آیا واقعا چنین خواهد شد؟

سلمان، قسم به آنکه جانم در دست اوست آرى. در آن زمان است که به دنبال این حوادث اقوامى بر آن­ها والى مى ­شوند که اگر حرفى بزنند آن­ها را مى ­کشند و اگر ساکت بمانند غارتشان مى‌کنند تا اینکه از اموالشان بهره‌مند شوند و به حریمشان تجاوز کنند و حرمتشان را شکسته و خونشان را بریزند . قلب­هاى آن­ها کاملا از ترس و خوف پر­گشته و آن­ها را جز درحالت خوف و هراس و وحشت نمى‌یابی.

 

آیا واقعا چنین خواهد شد؟

سلمان، قسم به آنکه جانم به دست اوست آری. در آن زمان است که چیزى از مشرق و مغرب مى ­آید و امت مرا رنگارنگ مى‌­کند پس، واى به حال ضعیفان امت من! از دست آن­ها و واى بر آن­ها که خدا چه براى آن­ها مهیا کرده و چگونه مترصد آن­هاست. نه به کوچکترها رحم مى‌کنند نه به بزرگترها احترام مى‌گذارند. از خطاکاران نمى‌گذرند. بدن­هایشان بدن انسان و قلب­هایشان قلب شیطان است.

 

آیا واقعا چنین خواهد شد؟

سلمان، قسم به کسى که جانم به دست اوست آری. در آن زمان ثروتمند از وضعیت فقیر دلش نمى ­سوزد، به طورى که گدا بین نماز جمعه و نماز عصر از مردم گدایى مى‌کند، اما کسى را که چیزى در دستش بگذارد نمى‌یابد.

 

آیا واقعا چنین خواهد شد؟

سلمان، قسم به آنکه جانم در دست اوست آری. در آن زمان "روبیضه" به سخن مى‌آید.

 

پدر و مادرم به فدایت، روبیضه چیست؟

کسى که تا به حال صحبت نمى ­کرد و براى عموم مردم به سخن مى‌آید و جز کمى از او فرمان نبرند».

 

آنچه در اینجا آمد خلاصه ­اى از این روایت مفصل نبوى بود. کسانى که مایل به مطالعه­ ی متن کامل این روایت هستند به کتابهاى: منتخب­ الاثر تألیف "حضرت آیت‌الله صافى گلپایگانی"، صفحه 432 و بشارة الاسلام اثر "سید مصطفى آل سید حیدر کاظمى" مراجعه کتید.....

                   


برچسب‌ها: مهدویت, مقاله و کتاب, آخرالزمان
۱۳٩٤/٥/۱٩ .::. ٥:۱٠ ‎ق.ظ .::. ایمان کوسه لر .::. نظرات ()
درباره ما

آرشيو مطالب